Designerski bukiet, który jest jednocześnie dekoracją ścienną: nowości walentynkowe na rynku kwiaciarskim
Niebanalny, nowatorski bukiet w dekoracyjnym trwałym opakowaniu, które jest jednocześnie dekoracją ścienną. Taką nowość w duchu zero-waste zaprezentowała na okres walentynkowy firma Leaflo projektująca designerskie dodatki do wnętrz z motywem roślin w roli głównej.
2020-02-11, 11:49

Kwiaty cięte, chociaż bardzo piękne, bardzo szybko tracą świeżość i więdną. Naprawdę okazałe bukiety to duży wydatek. Dlatego Leaflo postawiło przedstawić dekorację Circle planter piękną jak bukiet żywych kwiatów w trwałym opakowaniu - metalowym okręgu z ozdobną szybą pełniącym rolę doniczki dla roślin. Aranżacja będzie cieszyć oko przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Znacznie dłużej niż kwiaty cięte, a jest przy tym efektowna i trwała. Doniczkę ścienną można ponownie wykorzystać do stworzenia kolejnych dekoracji.

Circle planter ma trzy wielkości i sześć kolorów. Może być dekoracją na ścianę lub stojącą i w której da się posadzić rośliny wymagające mało wody, ułożyć dekoracyjne warstwy z kamieni, muszli, czy kawy. Można w nim także umieścić bukiet prawdziwych żywych kwiatów. Właściwie nie ma ograniczeń odnośnie rodzajów kwiatów - mówi Gosia Błaszczyk z Leaflo. Najczęściej są to małe róże, orchidee, zdarzyły się również tulipany i peonie. Teraz królują bardziej minimalistyczne trendy na liście eukaliptusa, trawy i drobne kwiatki przypominające polne - dodaje. Można wybrać gotowe aranżacje albo wykonać je samodzielnie. Trend DIY jest bardzo na czasie, coraz więcej osób chce samodzielnie wykonywać dekoracje do swojego domu lub prezent. W czasach, kiedy kupić można już wszystko, unikalność prezentu zapewni kreatywność wykonawcy.

Rynek usług kwiaciarskich od kilku lat zmienia się. W 2017 roku portal Wsparcie florystów donosił, że około 75% bukietów realizują kwiaciarnie i specjalistyczne punkty florystyczne. Są to w większości tradycyjne kwiaciarnie stacjonarne. Sprzedaż internetowa wynosiła ok. 2% udziału w rynku. Jednak ostatnie lata to dynamiczna zmiana. Coraz częściej Klienci zamawiają kwiaty w Internecie oraz w butikowych sklepach oferujących rzadkie gatunki roślin doniczkowych, eleganckie dekoracje jak m.in. lasy w szkle czy wysmakowane bukiety z wiecznych róż. Leaflo idealnie wpisuje się w potrzeby nowej kategorii odbiorców poszukujących unikalnych i designerskich aranżacji florystycznych i dekoracji.

KONTAKT / AUTOR
Gosia Błaszczyk
Leaflo
693828686
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.